Ubranie dobrane do komunijnej alby

Wiadomo, że eucharystia bywa znaczącym wydarzeniem w życiu dziecka kształconego w rodzinie rzymskokatolickiej. Poza wszelkimi dodatkami jak rękawiczki, wianuszki, buty, zostaje nam w dalszym ciągu do wyboru bolerko komunijne.

A co to w ogóle jest? Jest to typ nakrycia na sukienkę, które oprócz atutów estetycznych umożliwi podtrzymanie ciepła w przypadku chłodniejszej pogody. W związku z tym więc bolerko komunijne da radę być przydatne. Jeśli nie pragniemy, aby nasz maluch zamarzł do szpiku kości, należy zdecydować się na dłuższe bolerko z dłuższymi rękawami. W przypadku eucharystii, konieczny będzie także kolor bieli, by był koherentny z całością.
Do wyboru mamy mnóstwo deseni oraz tkanin. winniśmy przykuć uwagę do tego, by bolerko komunijne nie było nadmiernie wyraziste – przecież komunia to nie pokaz mody, a znaczący w życiu moment każdego młodego chrześcijanina. Odejdźmy więc od drogich narzutek z misiem, upodabniających pociechy do wiekowych majętnych pań. Zbytnia liczba deseni jak na przykład różyczki, motyle, ptaki też nie będzie prezentowała się ładnie i delikatnie. W wypadku faktycznie zimniejszej pogody, zdać egzamin da radę bolerko pikowane, z podniesionym kołnierzem. Postarajmy się dobrać w miarę równy materiał, bez niepotrzebnych dekoracji. Bolerko może zostać także stworzone z polaru czy też mieć łagodne detale koronkowe.

bolerko komunijne


Nie zapominajmy także, iż komunia to głównie święto naszych dzieci, stąd ich opinia też powinna zostać wzięta pod uwagę. Zapytajmy nasze dziecko, jak na przykład pragnęłoby wyglądać, czy zależy mu na konkretnych ozdobach oraz nie zróbmy z niego ozdobnej choinki, jaka będzie wzbudzała szepty w kościele.

Krótko mówiąc, bolerko komunijne musi być skromne, a co za tym idzie – będzie tańsze; futerka, wzory i inne tego typu pomysły pozostawmy dla starszych pań, a niech nasz potomek promienieje swoją osobistą urodą, w prostym, acz dobrze skrojonym odzieniu.