Stare jak nowe

W dobie minimalizmu, surowości i czasem wręcz sterylności w designie naszych pomieszczeń, do gry powracają stare przedmioty i meble. Swoim wyglądem przypominają nam o minionych czasach, czasem ciężkich, ale jakże pięknych. Wtedy tworzenie mebli było sztuką. Misterne zdobienia nadawały im oryginalności i niepowtarzalności. Wszystko misternie złożone i przemyślane. Niewątpliwie posiadanie takiego mebla w swojej kolekcji nada naszemu mieszkaniu nieco ciepła minionych epok, a w naszych gościach na pewno wzbudzi spore zainteresowanie.

Tak naprawdę każdy z nas może taki przedmiot, czy też mebel mieć. W moim mieście raz w miesiącu jest organizowany targ staroci, który cieszy się ogromną popularnością. Kolekcjonerzy i sprzedawcy ustawiają się tam już od wczesnych godzin porannych. Warto poszukać takiego miejsca u siebie w mieście. Inną opcją są sklepy lub aukcje internetowe. Problem pojawia się, gdy mebel ma spore gabaryty i trzeba zorganizować jego przesyłkę. Nie każdy sprzedający chce się na to zgodzić. Jeszcze inną alternatywą są komisy, gdzie zwykle za małe pieniądze można nabyć naprawdę cenny mebel.


Opcją nieco mniej przyjemną, ale jakże życiową, jest dziedziczenie takich mebli po zmarłych dziadkach, czy wujostwie. Często takie meble są po prostu wyrzucane, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie są cenne. Kiedy mamy już to, czego szukaliśmy, co dalej? Można spróbować zadbać o niego samemu i nieco go odświeżyć. Co jednak w sytuacji, kiedy trafiła nam się naprawdę niesamowita perełka i boimy się, że możemy ją zniszczyć?

Renowacja antyków Leszno to miejsce, gdzie warto udać się z naszym skarbem, a możemy być pewni, że otrzymamy z powrotem prawdziwą perełkę. Czasami naprawdę warto oddać dany przedmiot w ręce specjalistów i mieć pewność, że nasz mebel przetrwa z nami jeszcze wiele lat.