Spora ilość ofert transportowo-spedycyjnych w dogodnych cenach

Artykuł dotyczy szczególnie tych ludzi, którzy organizują nabycie wozu. Sytuacja na naszym rynku wtórnym (albowiem mowa jest tutaj o wozach używanych) przedstawia się w tej chwili w ten sposób, iż samochody pochodzące z polskiego salonu wraz z udokumentowaną historią serwisową oraz niewątpliwie nieuszkodzone, posiadają generalnie rzecz biorąc wyższą cenę od samochodów importowanych z zagranicy. Ewentualny nabywca tego pojazdu z polskiego salonu płaci wprawdzie więcej, jednak w zamian zyskuje pewność (ewentualnie co najmniej solidne przekonanie), iż nie kupi przysłowiowego „kota w worku”, tzn. że wiadomości podawane przez sprzedającego – a jeżeli sprzedający jest równocześnie właścicielem pojazdu oraz postacią prywatną to już w ogóle idealnie – w dużym stopniu mają odwierciedlenie w rzeczywistości. Czy z tej przyczyny nabycie samochodu z krajowego salonu a także z pierwszej ręki jest jedynym odpowiednim ruchem dla ludzi chcących nabyć wóz? Niekoniecznie. Z jakiej przyczyny? A więc dlatego, że bardzo często można trafić na prawdziwe okazje, powiązane z autami z importu.


Dużo ludzi i firm oferuje profesjonalne usługi transportowe sprowadzania aut używanych z rozmaitych państw Europy (import z Niemiec, z Francji, z Włoch, z Holandii czy też import z Hiszpanii). Ewidentnie nie jest rzeczą prostą dla przysłowiowego Kowalskiego samemu zrealizować tego rodzaju zlecenie spedycyjne, żeby jeszcze dodatkowo tego rodzaju szansę rozróżnić od „okazji”, jaka ogłasza się idealną tylko na pierwszy rzut oka. Jakim sposobem tym samym nie popełnić błędów przy doborze auta sprowadzonego z zagranicy? Szczególnie należy dokonać wnikliwych oględzin samochodu (najlepiej na stacji diagnostycznej). Pożądane byłoby wyposażyć się (najlepiej pożyczyć, nie musimy niezwłocznie kupić) w porządny miernik lakieru – dostaniemy zaraz informację, czy wóz był powtórnie lakierowany czy nie. Należałoby dodatkowo przetestować wszystkie szyby pod kątem oznaczenia – wszystkie powinny oczywiście pochodzić z tego samego roku. Jeśli tak nie będzie, to na nieszczęście ekstremalnie przyrasta prawdopodobieństwo, iż auto uczestniczyło w poważnej kolizji.

Jeżeli sprzedający podaje podejrzanie niski przebieg, to też musi się nam rozpalić ostrzeżenie. Warto w takim przypadku sprawdzić wyeksploatowanie elementów wyposażenia kabiny auta, takie jak na przykład kierownica bądź lewarek. Jeśli będą wytarte, to podawany przebieg jest pewnie nieprawdziwy. Reasumując chcemy przestrzec przed wozami ściąganymi z Anglii. Tego typu auta trudno przystosować do ruchu prawostronnego. Inna sprawa dotyczy sytuacji z częściami. W tej sytuacji powinno się wziąć pod uwagę import z Anglii, bowiem części sprowadzane z tego kraju niejednokrotnie są standardowo o wiele tańsze, a równolegle będą nadawać się do większości europejskich samochodów.