Jak założyć lokalną firmę – krok po kroku


Jeśli pragniemy założyć prywatną firmę powinniśmy się zapoznać z regułami prawa. Jeśli nie mamy wiedzy ekonomicznej musimy udać się do specjalisty który za nas dopełni wszelkich formalności. Z początku trzeba zarejestrować działalność we wszelakiego typu urzędach takich jak: Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, ZUS lub NFZ. Możemy to zrobić indywidualnie albo za pomocą internetu nie ruszając się z domu.

Jak założyć firmę przez internet nie ruszając się z domu?

Koniecznym jest odbyć wszelkie wymagane elementy przytoczone w systemie CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) by zarejestrować naszą działalność.

1. Trzeba wejść na stronę internetową www.ceidg.gov.pl, i wypełnić odpowiedni formularz i złożyć wniosek o zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej. Trzeba jednakże pamiętać żeby przed zrealizowaniem formularza potwierdzić swoją tożsamość. Zdołamy to uczynić poprzez wykupienie elektronicznego podpisu. Jednak jest to opcja płatna. Jeśli nie mamy ochoty wydawać pieniędzy zdołamy wniosek złożyć anonimowo z tym że musimy poświadczyć dane osobowe w Urzędzie Miasta.

2.Następnie we wniosku trzeba wpisać wszystkie dane osobowe w tym: imię i nazwisko, PESEL, serię i numer dowodu osobistego, miejsce urodzenia, itd. Ważną kwestią jest to aby wszelkie informacje były zgodne z prawdą.

3.Należy dostarczyć nazwę swojej działalności gospodarczej wespół z imieniem i nazwiskiem właściciela. Wpisujemy informacje na temat ilości pracowników które zamierzamy zaangażować oraz wyłonić forme wykonywanej działalności gospodarczej.

4.Potem podajemy wszelkie informacje niezbędne do rejestru ubezpieczeniowego, oraz Urzędu Skarbowego. Wypełniamy wszelkie dane dotyczące osobistego konta bankowego.

Jak zatem jesteśmy w stanie dostrzec założenie firmy przez internet oprócz tego że łatwe, to głównie absorbuje mało czasu. Jest to alternatywa bezpłatna z wyjątkiem podpisu elektronicznego. Miejmy jednak na uwadze że wniosek damy radę wypełnić przez sieć ale i tak kilka formalności będziemy musieli załatwić samodzielnie.