Emulator AdBlue – niezbędne informacje

Każdy kto chociaż raz w życiu miał odrobinę do czynienia z profesjonalnym transportem słyszał o AdBlue. Jest to handlowa nazwa 32,5% wysokiej czystości roztworu mocznika. Substancja ta znalazła zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym reduktor w katalizatorze SCR. Skrót ten pochodzi od słów „Selective Catalytic Reduction” czyli w tłumaczeniu „Selektywna Redukcja Katalityczna”. Substancja ta odpowiada za rozkład tlenków azotu w celu uniemożliwienia im przedostanie się do środowiska.

Redukcja poziomu tlenków azotu za pomocą Adblue emulatora

Jak już wspomniano reduktor ten ma za zadanie redukować poziom tlenków azotu w spalinach. Umieszczony w układzie wydechowym system SCR w żaden sposób nie wpływa na działanie silnika. Jego praca opiera się na wtryskiwaniu niedużych ilości mocznika właśnie do układu wydechowego. W działaniu systemu wykorzystującego AdBlue emulator też jest bardzo ważny. Pozwala on na przesyłanie do silnika komunikatów o odpowiednio działających podzespołach, należących do układu redukcji emisji spalin.
adblue
W samochodach osobowych możliwe jest wyłączanie AdBlue. Często kierowcy decydują się na takie rozwiązanie gdy system ten ulega ciągłym awariom lub powoduje, że samochód działa w trybie awaryjnym co z kolei powoduje ograniczoną moc auta. Jest to kolejny aspekt, który bardzo zniechęca użytkowników. Wyłączanie AdBlue polega na wprowadzeniu w oprogramowaniu silnika zmian, które powodują dezaktywację systemu AdBlue.

Taki zabieg spowoduje likwidację problemów związanych z systemem AdBlue. Samochód nie ma więcej kłopotów z trybem awaryjnym, znikają wszelkie niepokojące komunikaty z deski rozdzielczej, a my możemy cieszyć się spokojną jazdą. Dodatkową korzyścią jest to, że ograniczamy koszty związane z eksploatacją systemu AdBlue. Zwyczajnie nie musimy dolewać do auta więcej płynu, którego zakup zawsze generuje dodatkowe koszty.