Czy powinno się pojechać w Pieniny?

Organizując tegoroczne wakacje może wskazane jest tym razem wybrać się w w całości inne miejsce aniżeli do tej pory. Może w zastępstwie wypadu nad morze pojechać zupełnie przeciwny kierunek a także zakosztować przygody nad jedną z najsłynniejszych w naszym państwie rzeczek? Wyczekuje w tamtym miejscu na nas mnóstwo przeróżnych atrakcji oraz pięknych widoków.

atrakcje pieniny
Południowa Polska razem z Dunajcem to ogromnie pociągające tereny, jakie co roku przyciągają wielu turystów, a już przede wszystkim amatorów kajakarstwa górzystego, ale również prostego łowienia ryb. Bardzo popularny w tym regionie jest wyjątkowo rafting dunajec. Bywa to pewna forma flisu rzecznego wyjątkowo dla wędrowców, do jakiego używa się różnorodnych łodzi, pontonów czy właśnie kajaków. Pieniński przełom na rzeczce inspiruje znaczna ilość ludzi do takiego rodzaju aktywności. Planowane bywają one dla zorganizowanych gromad także dla dojrzałych, jak i dla rodzin z potomstwem. To z pewnością niezapomniane przeżycie dla całej rodziny, możność przeżycia fantastycznej przygody a także podziwiania pięknych pejzażów. Warto dlatego skorzystać z tego typu alternatywy.

Oczywiście spływ dunajcem bywa planowany przez wykształconych ludzi, a wszyscy uczestnicy bywają dobrze ubezpieczeni dzięki kamizelkom ratunkowym, hełmom. Szkoleniowcy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich w momencie spływu. Wskazane jest natomiast posiadać wiedzę, że to nie jedyne atrakcje pieniny w tym rejonie. Znajduje się tam naturalnie Pieniński Park Narodowy, a okolice są zrealizowane majestatycznymi masami i widoki zapierają oddech w piersiach. W pobliskich miejscowościach znajdują się atrakcyjne zabytki czy lokalne muzea. Region obfituje również w rekreacyjne tereny nad jeziorem, gdzie można m.in. wybrać się na rejs widokowy. Niektóre spółki oprócz spływów aranżują także inne zajęcia typu eskapady rowerowe, wyprawy po górach, parki linowe bądź nawet ćwiczenia nordic walking. Z pewnością staje się więc to teren, gdzie warto wybrać się na wakacje oraz odprężyć się w ładnym, górskim otoczeniu razem z całą rodziną. Nie musimy martwić się o dzieci, bo z pewnością nie będą się nużyć.