bridge-53769_640

Automatyczne nawadnianie ogrodu – wygodne rozwiązanie

Jak dbać o ogród?

Nawadnianie ogrodów jest koniecznością, aby zachować je w jak najlepszym stanie oraz aby nasz ogród był zachwycający. Jednak jest to ciężka praca, którą możemy sobie ułatwić montując w naszym ogrodzie systemy nawadniania ogrodu. Jest to rozwiązanie bardzo efektywne, zapewnia nam nie tylko ograniczenie czasu potrzebnego na ciągłą pielęgnacje ogrodu, ale również ograniczy nasze wydatki. Dzięki zraszaczom wynurzanym nasz ogród wciąż może wyglądać znakomicie. Nie będą one kolidować z niczym, a wynurzać z podłoża będą się jedynie w trakcie pracy. Tańszym rozwiązaniem będą zraszacze niewynurzane, które mogą wyglądać mniej estetycznie, ale możemy je zamaskować niewielkimi krzewami.

Systemy nawadniania ogrodu możemy uruchamiać własnoręcznie, pomimo tego, że to już będzie o wiele bardziej wygodne rozwiązanie od zwykłego podlewania możemy je zautomatyzować. Przy systemach włączanych manualnie jest potrzebne nasze zaangażowanie, ciągłe pamiętanie o włączaniu systemu. Aby z naszej głowy całkowicie wyleciały problemy związane z ciągłym podlewaniem ogrodu, możemy zamontować system automatyczny.

Jakie są zalety systemu nawadniania wody?

System automatycznego nawadniania ogrodu posiada wiele zalet. Ogranicza nasz czas potrzebny na pielęgnację ogrodu, automatyczny system doprowadza bezpośrednio do roślin tyle wody ile one potrzebują. Co za tym idzie zmniejszy się ilość wody zużywanej do pielęgnacji ogrodu w porównaniu do standardowego podlewania. Dzięki możliwości zaprogramowania nawadniania ogrodu na noc możemy zaoszczędzić jeszcze bardziej na wydatkach, w nocy woda nie paruje ona tak jak za dnia a nawadnia glebę w takim samym stopniu. Możliwości samego sterownika też są bardzo duże, zaczynając od ustawienia długości czasu podlewania, wyznaczyć dni tygodnia, w których system ma nawadniać ogród aż po określenie kolejności włączania się oraz wyłączania poszczególnych sekcji systemu. Zaopatrzenie naszego systemu w dodatkowe czujniki takie jak czujnik deszczowy zapobiegnie podlewaniu podczas deszczu. Natomiast czujnik wilgotności będzie monitorował stopień nawodnienia gleby i włączał system w zależności od stanu podłoża.

bridge-53769_640