Aromaterapia i olejki do masażu

mieszanki

Każda z nas zasługuje na chwilę relaksu i miłego odpoczynku. Egzystujemy w nieustannym pędzie i nasze ciało niekiedy przypomina nam o swoim zmordowaniu mentalnym i cielesnym. Wyjątkowo przyjemne, niedrogie oraz odstresowujące będzie domowy gabinet odnowy biologicznej. Gorąca kąpiel i dodane mieszanki zapachowe lub kojący ciało masaż. Tradycję domowego spa urozmaicą olejki eteryczne, jakie posiadają mnóstwo dobroczynnych właściwości.

Oddziałują wspierająco na układ immunologiczny, polepszają obieg krwi a także osłabiają ból. Możemy ich użyć w przypadku ogólnego bólu mięśni, stawów lub głowy. Jedynie kilka kropelek dodanych do rozgrzanej wody sprawi, że damy radę rozkoszować się pięknym zapachem, który nie tylko poprawi nasz humor, również szybko usunie zmęczenie a także odpręży ciało. Aromaterapia używa olejki eteryczne do naturalnych metod uzdrawiania. Ogół przebiega przez wąchanie i wdychanie czy też przez skórę, dzięki kompresom bądź uprzednio nadmienionym kąpielom a także masażom. Coraz częściej i entuzjastyczniej decydujemy się na masaże które są wykonywane przez naszych mężów. Tu działa zarówno łagodny dotyk, jak i aromatyczna woń. Duży wybór zapachów umożliwi nam dostroić ten w największym stopniu zbliżony do gustu naszego partnera. Możemy nabyć gotowy olejek do masażu lub przyrządzić go w u siebie w nader łatwy sposób. Trzeba jedynie wymieszać dowolne olejki eteryczne z olejem roślinnym czy też oliwą z oliwek. Mamy przy tym na uwadze następujące proporcje: 15 do 30 kropli olejku eterycznego na każde 50 ml oliwy z oliwek. Tak spreparowany będzie gotowy do użycia.

Nalewamy na dłoń małą dawkę olejku, rozgrzewamy go trąc o siebie dłońmi, a potem przystępujemy do masażu, z którym poradzi sobie nawet nowicjusz. Ogół opiera się na gładzeniu, gnieceniu oraz rozcieraniu skóry. Temperatura dłoni a także rozgrzewające właściwości olejku doprowadzą do tego, że rozluźnią nam się mięśnie, zniknie uciążliwy ból i napięcie. Pachnące terapie na pewno przypadną każdemu, bądź w formie aromatycznej kąpieli, odprężający masażu lub z wykorzystaniem zwyczajnego kominka aromatycznego.